Podcast – Słuchaj nas na Spotify i YouTube

Twoja baza wiedzy

  • Odcinek 22: Neuroróżnorodność w życiu i pracy: potencjał, wyzwania, rozwiązania

    Odcinek 22: Neuroróżnorodność w życiu i pracy: potencjał, wyzwania, rozwiązania

    Każdy człowiek jest wyjątkowy. Posiada unikalne umiejętności, cechy i potrzeby. Zrozumienie i akceptacja tej różnorodności to klucz do budowania bardziej inkluzywnego społeczeństwa – zarówno w codziennym życiu, jak i w miejscu pracy. Jednym z najważniejszych elementów tej różnorodności jest neuroróżnorodność, czyli różnice w funkcjonowaniu mózgu, które wpływają na sposób, w jaki uczymy się, postrzegamy świat…

    Read more →

  • Odcinek 21: Automatyzacja testów: Po co, kiedy i dla kogo?

    Odcinek 21: Automatyzacja testów: Po co, kiedy i dla kogo?

    Automatyzacja testów to zawsze aktualny temat w świecie IT. Wiele testerek i testerów zastanawia się, czy to kierunek dla każdego, kiedy warto wdrażać automatyzację, co automatyzować, a także jak zdobyć na to budżet. W 21 odcinku podcastu Tu się testuje szukałyśmy odpowiedzi na pytania „po co?”, „co?”, „kiedy?” i „jak?” automatyzować, oraz dyskutowałyśmy czy automatyzacja…

    Read more →

  • Odcinek 20: Ile zarabia junior tester? Jak szukać pracy w IT w czasach kryzysu?

    Odcinek 20: Ile zarabia junior tester? Jak szukać pracy w IT w czasach kryzysu?

    Niestety, w obecnej, bardzo zmiennej, sytuacji na rynku pracy – dużo większą szansę na znalezienie pierwszej pracy mają osoby z doświadczeniem (np. w postaci stażu) niż takie, które posiadają jedynie wiedzę teoretyczną w obszarze testowania oprogramowania.

    Read more →

  • Odcinek 19: Tylko pracownicy korpo to wiedzą. Czy 'Deadline’ i 'Task’ Rujnują Język?

    Odcinek 19: Tylko pracownicy korpo to wiedzą. Czy 'Deadline’ i 'Task’ Rujnują Język?

    Dzisiejszy artykuł to podsumowanie rozmowy, w której poruszyłyśmy temat korporacyjnego żargonu. Jako osoby pracujące w branży IT, mamy mnóstwo doświadczeń z różnymi skrótami i terminami, które na co dzień przemycamy do potocznego języka. Zastanawiałyśmy się, czy terminy takie jak 'deadline’ i 'task’ rujnują polski język? Czy korporacyjny slang to pożyteczne narzędzie czy może bariera komunikacyjna?

    Read more →