Przyciski z tekstem
Posłuchaj naszego podcastu: Spotify YouTube

Jak skonfigurować LinkedIn?

Rynek IT zmienia się bardzo dynamicznie. Trudno jest dostać, lub zmienić pracę. Podczas rekrutacji, na jedno miejsce pracy firmy otrzymują setki zgłoszeń.

Jak w tak trudnej sytuacji w branży pomóc sobie w procesie poszukania pracy, lub pozyskiwać lepsze oferty od rekruterów?

Z pomocą przychodzi Linkedin.
Statystyka:

  1. Ponad 67 milionów firm (2024)
  2. Ponad bilion użytkowników (2024)
  3. W tym 480 000 użytkowników z branży IT w Polsce (2022)
  4. 6 zatrudnień po przez Linkedin w każdej minucie (2024)
  5. 28 milionów #opentowork statusu (2024)

LinkedIn jest jedną z najważniejszych platform branżowych, dlatego jeśli chcesz się wyróżnić, musisz zadbać o dobry i przyciągający wzrok profil.
Powtórzę: DOBRY i PRZYCIĄGAJĄCY WZROK, który będzie narzędziem wspomagającym w poszukiwaniu nowego miejsca pracy.

Pamiętaj, że profil jest również częścią budowania marki osobistej.

Jak tworzyć profil, który będzie działał na Twoją korzyść?

Profil jest wizytówką online, warto, aby był aktualny. Regularne aktualizacje umiejętności oraz zdobytego doświadczenia na pewno będą na Twoją korzyść.
Istotne, aby na pierwszy rzut oka na profilu znajdowały się dane kontaktowe np. numer telefonu, email. To skróci drogę kontaktową rekrutera do kandydata.

Zwięzłe i dobrze przygotowane opisy poprzednich stanowisk pracy, ukończonych kursów i zdobytego doświadczenia, pomogą Ci uniknąć chaosu, oraz zachęcą potencjalnego rekrutera do skontaktowania się właśnie z Tobą.

Każde pole na Twoim profilu jest ważne, szczególnie te na samej górze, ponieważ to na nie patrzy rekruter po otwarciu profilu.

Profil to jednak nie wszystko. Ważne jak “zachowujesz się” na LinkedIn. Zastanów się czy Twoje komentarze pod postami innych osób, marek, bywają obraźliwe, a język wulgarny. To na pewno nie będzie wpływać pozytywnie na markę osobistą.

Więcej porad jak prowadzić swoje konto, aby się wyróżniało, znajdziecie w odcinku poświęconym Linkedin’owi. Zapraszamy do odsłuchu 🎧

W tym odcinku polecamy również książkę “Esencjalista. Mniej, ale lepiej”.

Tytuł: Esencjalista. Mniej, ale lepiej.

Autor: Greg McKeown

Jest to książka, która pomoże w skupianiu się na najistotniejszych kwestiach. Nie dotyczy bezpośrednio tworzenia profilu, czy CV, natomiast naszym zdaniem bardzo pomaga w poszukiwaniu konkretów, które powinny znaleźć się zarówno na profilu, jak i w CV.

Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *